Paskelbta: 17 vasario, 2021Paskutinį kartą atnaujinta: 11 kovo, 2021Skaitymo laikas - 2.6 min

Kodėl man paskyrė alkūninio nervo ultragarsinį tyrimą?

Alkūninio nervo sonoskopija yra vienas iš pagrindinių radiologinių tyrimo metodų, kuris gali aiškiai vizualizuoti nervą su aplinkinėmis struktūromis bei nustatyti nervo patologinius pakitimus.

Ką galima įvertinti alkūninio nervo ultragarsinio tyrimo metu?

Alkūninio nervo echoskopijos metu galima įvertinti visą nervo eigą nuo pažasties ir pirštų galiukų. Tyrimo metu vertinamas bendras nervo storis, tankis, atskirų pluoštelių išvaizda. Stebint nervo išsidėstymą tam tikrose vietose yra papildomai nustatomas nervo stabilumas, polinkis iššokti iš natūralių kaulinių ar raumeninių kanalų, aplinkinių audinių spaudimo požymiai, kurie gali sukelti atitinkamų sričių tirpinimą, skausmą ir deginimą. Didelis dėmesys kreipiamas į nervo struktūrą dėl galimų kompresinių sustorėjimų, neuropatinių ar navikinių pakitimų. Traumų atvejais galima matyti dalinai arba visiškai pažeistą nervą su sustorėjusiais galais – neuromomis.

Alkūnės nervo ultragarsas Ultrasound of the ulnar nerve
Alkūninis nervas Ulnar nerve
Kubitalinis kanalas Cubital tunnel
Osborno raištis Osborne’s ligament
Subliuksacija Subluxation
Dislokacija Dislocation
Alkūnės antskridininis raumuo Anconeus epitrochlearis
Gujono kanalas Guyon‘s tunnel

Ar alkūninio nervo ultragarsinis tyrimas vienintelis man atliekamas radiologinis tyrimas?

Įtarus alkūninio nervo patologiją echoskopinis tyrimas yra pirmo pasirinkimo ir bene vienintelis radiologinis tyrimo metodas. Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) metu taip pat galima vertinti nervą, tačiau dėl prastos rezoliucijos, mažo specifiškumo ir tikslumo šis tyrimas rutiniškai neatliekamas.

Ar alkūninio nervo ultragarsinis tyrimas yra pavojingas mano sveikatai?

Šio tyrimo metu yra naudojamos didelio dažnio garso bangos, kurios žmogui nesukelia jokio pašalinio poveikio.  

Ar alkūninio nervo ultragarsinio tyrimo metu man skaudės?

Ultragarso tyrimas nėra skausmingas. Tyrimo metu gali atsirasti nedidelis diskomfortas ar tirpimas dėl priverstinės galūnės tam tikros padėties. 

Kaip man pasiruošti alkūninio nervo ultragarsiniam tyrimui?

Jokio specialaus pasiruošimo nereikia. Prieš tyrimą reikia  nusiimti papuošalus ir apnuoginti abi alkūnes ir riešus, kad esant reikalui būtų galima palyginti su kita puse.

Kiek laiko trunka alkūninio nervo ultragarsinis tyrimas?

Priklausomai nuo gydytojo patirties bei randamų pokyčių tyrimas gali trukti 5-20 min. 

Ar reikės alkūninio nervo ultragarsinį tyrimą pakartoti?

Jei po sonoskopijos Jums buvo nustatyta diagnozė ir paskyrus gydymą simptomai mažėja, tyrimo kartoti nerekomenduojama. Vidurinio nervo echoskopija tikslinga tik simptomams nepraeinant ilgiau nei 6 mėnesius, jie intensyvėja, pasikeičia pobūdis arba atsiranda kitų naujų nusiskundimų.

Ką reikia daryti po alkūninio nervo ultragarsinio tyrimo?

Po ultragarsinio tyrimo reikia grįžti su atsakymu atgal  pas siunčiantį gydytoją ir spręsti dėl gydymo ar detalesnės diagnostikos taktikos.

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Užduokite klausimą

Jei turite klausimų dėl radiologinių tyrimų, norite daugiau sužinoti apie ultragarsą ar užsiregistruoti konsultacijai, mielai siūlome užpildyti šią formą ir Jums atsakysime.