Paskelbta: 17 vasario, 2021Paskutinį kartą atnaujinta: 13 kovo, 2021Skaitymo laikas - 2.5 min

Kodėl man paskyrė kojos nervų ultragarsinį tyrimą?

Kojos nervų sonoskopija yra vienas iš pagrindinių radiologinių tyrimo metodų, kuris gali aiškiai vizualizuoti nervus su aplinkinėmis struktūromis bei nustatyti patologinius pakitimus.

Ką galima įvertinti kojos nervų ultragarso metu?

Kojos nervų metu galima įvertinti visą nervo eigą nuo pažasties ir pirštų galiukų. Tyrimo metu vertinamas bendras nervo storis, tankis, atskirų pluoštelių išvaizda. Stebint nervo išsidėstymą tam tikrose vietose yra papildomai nustatomas nervo stabilumas, polinkis iššokti iš natūralių kaulinių ar raumeninių kanalų, aplinkinių audinių spaudimo požymiai, kurie gali sukelti atitinkamų sričių tirpinimą, skausmą ir deginimą. Didelis dėmesys kreipiamas į nervo struktūrą dėl galimų kompresinių sustorėjimų, neuropatinių ar navikinių pakitimų. Traumų atvejais galima matyti dalinai arba visiškai pažeistą nervą su sustorėjusiais galais – neuromomis.

Kojos nervų ultragarsas Ultrasound of the lower extremity nerves
Šlaunies nervas Femoral nerve
Sėdimasis nervas Sciatic nerve
Blauzdos nervas Tibial nerve
Bendrasis šeivinis nervas Common fibular nerve
Paviršinis šeivinis nervas Superficial fibular nerve
Gilusis šeivinis nervas Deep fibular nerve
Staibinis nervas Sural nerve

Ar kojos nervų ultragarsas vienintelis man atliekamas radiologinis tyrimas?

Įtarus kojos periferinių nervų patologiją ultragarsinis tyrimas yra pirmo pasirinkimo ir bene vienintelis radiologinis tyrimo metodas. Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) metu taip pat galima vertinti nervus, tačiau dėl prastos rezoliucijos, mažo specifiškumo ir tikslumo šis tyrimas rutiniškai neatliekamas.

Ar kojos nervų ultragarsinis tyrimas yra pavojingas mano sveikatai?

Šio tyrimo metu yra naudojamos didelio dažnio garso bangos, kurios žmogui nesukelia jokio pašalinio poveikio. 

Ar kojos nervų ultragarsinio tyrimo metu man skaudės?

Ultragarso tyrimas nėra skausmingas. Tyrimo metu gali atsirasti nedidelis diskomfortas ar tirpimas dėl priverstinės galūnės tam tikros padėties. 

Kaip man pasiruošti kojos nervų ultragarsiniam tyrimui?

Jokio specialaus pasiruošimo nereikia. Prieš tyrimą visada reikia apnuoginti abi kojas, kad esant reikalui būtų galima palyginti su kita puse.  Dėl patogumo rekomenduojama dėvėti lengvai nusirengiamus drabužius.

Kiek laiko trunka kojos nervų ultragarsinis tyrimas?

Priklausomai nuo gydytojo patirties bei randamų pokyčių tyrimas gali trukti 5-20 min. 

Ar reikės kojos nervų ultragarsinį tyrimą pakartoti?

Jei po sonoskopijos Jums buvo nustatyta diagnozė ir paskyrus gydymą simptomai mažėja, tyrimo kartoti nerekomenduojama. Vidurinio nervo echoskopija tikslinga tik simptomams nepraeinant ilgiau nei 6 mėnesius, jie intensyvėja, pasikeičia pobūdis arba atsiranda kitų naujų nusiskundimų.

Ką reikia daryti po kojos nervų ultragarsinio tyrimo?

Po ultragarsinio tyrimo reikia grįžti su atsakymu atgal  pas siunčiantį gydytoją ir spręsti dėl gydymo ar detalesnės diagnostikos taktikos.

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Užduokite klausimą

Jei turite klausimų dėl radiologinių tyrimų, norite daugiau sužinoti apie ultragarsą ar užsiregistruoti konsultacijai, mielai siūlome užpildyti šią formą ir Jums atsakysime.