Paskelbta: 17 vasario, 2021Paskutinį kartą atnaujinta: 13 kovo, 2021Skaitymo laikas - 2.2 min

Kodėl man paskyrė petinio rezginio ultragarsinį tyrimą?

Petinio rezginio sonoskopija yra vienas iš pagrindinių radiologinių tyrimo metodų, kuris gali aiškiai vizualizuoti nervus su aplinkinėmis struktūromis bei nustatyti patologinius pakitimus.

Ką galima įvertinti petinio rezginio ultragarso metu?

Petinio rezginio echoskopijos metu vertinamas nervų storis, tankis, atskirų pluoštelių išvaizda. Stebint nervų išsidėstymą viršraktikaulinėje ir poraktikaulinėje srityje yra nustatomas aplinkinių audinių spaudimo požymiai, kurie gali sukelti atitinkamų sričių tirpinimą, skausmą ir deginimą. Didelis dėmesys kreipiamas į nervo struktūrą dėl galimų kompresinių sustorėjimų, neuropatinių ar navikinių pakitimų. Traumų atvejais galima matyti dalinai arba visiškai pažeistą nervą su sustorėjusiais galais – neuromomis. 

Petinio rezginio ultragarsas Brachial plexus ultrasound
Pažastinis nervas Axillary nerve
Alkūninis nervas Ulnar nerve
Stipininis nervas Radial nerve
Vidurinis nervas Median nerve
Raumeninis odos nervas Musculocutaneus nerve

Ar petinio rezginio ultragarsas vienintelis man atliekamas radiologinis tyrimas?

Tyrimą atliekant patyrusiam radiologui nervų ultragarsas yra efektyvus diagnostinis įrankis ir juo dažnai galima nustatyti ar paneigti diagnozę. Papildomų tyrimų atlikimas priklauso nuo konkrečios situacijos, randamų pokyčių. Papildomai galima atlikti magnetinio rezonanso tomografiją (MRT), tačiau dėl nervų nedidelio dydžio ir vingiuotos eigos, šis tyrimas ne visada bus informatyvesnis. Kita vertus, pastarasis tyrimas gali būti naudingas norint gauti daugiau bendro vaizdo, kuomet ultragarsu jau yra nustatyti tam tikri pakitimai. Dėl MRT tyrimo tikslingumo sprendimą priima gydytojas neurologas.

Ar petinio rezginio ultragarsinis tyrimas yra pavojingas mano sveikatai?

Šio tyrimo metu yra naudojamos didelio dažnio garso bangos, kurios žmogui nesukelia jokio pašalinio poveikio.  

Ar petinio rezginio ultragarsinio tyrimo metu man skaudės?

Ultragarso tyrimas nėra skausmingas. Tyrimo metu gali atsirasti nedidelis diskomfortas ar tirpimas dėl priverstinės galūnės tam tikros padėties.

Kaip man pasiruošti petinio rezginio ultragarsiniam tyrimui?

Jokio specialaus pasiruošimo nėra. Prieš tyrimą reikės apnuoginti kaklą ir abu pečius. Dėl patogumo rekomenduojama dėvėti lengvai nusirengiamus drabužius.

Kiek laiko trunka petinio rezginio ultragarsinis tyrimas?

Priklausomai nuo gydytojo patirties bei randamų pokyčių tyrimas gali trukti 5-20 min. 

Ar reikės petinio rezginio ultragarsinį tyrimą pakartoti?

Jei po sonoskopijos Jums buvo nustatyta diagnozė ir paskyrus gydymą simptomai mažėja, tyrimo kartoti nerekomenduojama. Vidurinio nervo echoskopija tikslinga tik simptomams nepraeinant ilgiau nei 6 mėnesius, jie intensyvėja, pasikeičia pobūdis arba atsiranda kitų naujų nusiskundimų.

Ką reikia daryti po petinio rezginio ultragarsinio tyrimo?

Po ultragarsinio tyrimo reikia grįžti su atsakymu atgal  pas siunčiantį gydytoją ir spręsti dėl gydymo ar detalesnės diagnostikos taktikos.

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Užduokite klausimą

Jei turite klausimų dėl radiologinių tyrimų, norite daugiau sužinoti apie ultragarsą ar užsiregistruoti konsultacijai, mielai siūlome užpildyti šią formą ir Jums atsakysime.