Paskelbta: 17 vasario, 2021Paskutinį kartą atnaujinta: 13 kovo, 2021Skaitymo laikas - 2.4 min

Kodėl man paskyrė stipininio nervo ultragarsinį tyrimą?

Stipininio nervo sonoskopija yra vienas iš pagrindinių radiologinių tyrimo metodų, kuris gali aiškiai vizualizuoti nervus su aplinkinėmis struktūromis bei nustatyti patologinius pakitimus.

Ką galima įvertinti stipininio nervo ultragarsinio tyrimo metu?

Stipininio nervo echoskopijos metu galima įvertinti visą nervo eigą nuo pažasties ir pirštų galiukų. Tyrimo metu vertinamas bendras nervo storis, tankis, atskirų pluoštelių išvaizda. Stebint nervo išsidėstymą tam tikrose vietose yra papildomai nustatomas nervo stabilumas, polinkis iššokti iš natūralių kaulinių ar raumeninių kanalų, aplinkinių audinių spaudimo požymiai, kurie gali sukelti atitinkamų sričių tirpinimą, skausmą ir deginimą. Didelis dėmesys kreipiamas į nervo struktūrą dėl galimų kompresinių sustorėjimų, neuropatinių ar navikinių pakitimų. Traumų atvejais galima matyti dalinai arba visiškai pažeistą nervą su sustorėjusiais galais – neuromomis.

Stipininio nervo ultragarsas Radial nerve ultrasound 
Stipininis nervas Radial nerve
Užpakalinis tarpkaulinis nervas Posterior interosseous nerve
Paviršinė šaka Superficial branch
Supinatoriaus kanalas Supinator canal

Ar stipininio nervo ultragarsinis tyrimas vienintelis man atliekamas radiologinis tyrimas?

Įtarus rankos stipininio nervo patologiją ultragarsinis tyrimas yra pirmo pasirinkimo ir bene vienintelis radiologinis tyrimo metodas. Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) metu taip pat galima vertinti nervą, tačiau dėl prastos rezoliucijos, mažo specifiškumo ir tikslumo šis tyrimas rutiniškai neatliekamas. 

Ar stipininio nervo ultragarsinis tyrimas yra pavojingas mano sveikatai?

Šio tyrimo metu yra naudojamos didelio dažnio ultragarsinės bangos, kurios žmogui nesukelia jokio pašalinio poveikio. 

Ar stipininio nervo ultragarsinio tyrimo metu man skaudės?

Ultragarso tyrimas nėra skausmingas. Tyrimo metu gali atsirasti nedidelis diskomfortas ar tirpimas dėl priverstinės galūnės tam tikros padėties. 

Kaip man pasiruošti stipininio nervo ultragarsiniam tyrimui?

Jokio specialaus pasiruošimo nereikia. Prieš tyrimą visada reikia apnuoginti abi rankas, kad esant reikalui būtų galima palyginti su kita puse.  Dėl patogumo rekomenduojama dėvėti lengvai nusirengiamus drabužius.

Kiek laiko trunka stipininio nervo ultragarsinis tyrimas?

Priklausomai nuo gydytojo patirties bei randamų pokyčių tyrimas gali trukti 5-20 min. 

Ar reikės stipininio nervo ultragarsinį tyrimą pakartoti?

Jei po sonoskopijos Jums buvo nustatyta diagnozė ir paskyrus gydymą simptomai mažėja, tyrimo kartoti nerekomenduojama. Stipininio nervo echoskopija tikslinga tik simptomams nepraeinant ilgiau nei 6 mėnesius, jie intensyvėja, pasikeičia pobūdis arba atsiranda kitų naujų nusiskundimų.

Ką reikia daryti po stipininio nervo ultragarsinio tyrimo?

Po ultragarsinio tyrimo reikia grįžti su atsakymu atgal  pas siunčiantį gydytoją ir spręsti dėl gydymo ar detalesnės diagnostikos taktikos.

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Užduokite klausimą

Jei turite klausimų dėl radiologinių tyrimų, norite daugiau sužinoti apie ultragarsą ar užsiregistruoti konsultacijai, mielai siūlome užpildyti šią formą ir Jums atsakysime.