Paskelbta: 16 rugpjūčio, 2020Paskutinį kartą atnaujinta: 27 sausio, 2021Skaitymo laikas - 2.4 min

Kodėl man paskyrė peties ultragarsinį tyrimą?

Peties srityje sausgyslės, raiščiai ir raumenys išsidėstę paviršiuje, todėl aukštos rezoliucijos ultragarsinis tyrimas gali puikiai įvertinti jų pažeidimus.

Ką galima įvertinti peties ultragarsinio tyrimo metu?

Viena iš svarbiausių peties srities sonoskopijos tyrimo priežasčių yra sausgyslių (rotatorių manžetės) įvertinimas dėl degeneracinių pakitimų, plyšimų ar kalcinatų. Papildomai galima vertinti tarp sausgyslių ir kaulų išsidėsčiusias bursas, akromioklavikulinio ir peties sąnario degeneracinius pakitimus, skysčio sankaupas, raumenų pažeidimus ir t.t.

Peties ultragarsinis tyrimas Shoulder ultrasound
Peties sąnarys Glenohumeral joint
Petinis raktikaulio sąnarys Acromioclavicular joint
Dvigalvio žasto raumens ilgoji galva Long head of the biceps brachii muscle
Rotatorių manžetė Rotator cuff
Pomentinė sausgyslė Subscapularis tendon
Antdyglinė sausgyslė Supraspinatus tendon
Podyglinė sausgyslė Infraspinatus tendon
Mažasis apvalusis raumuo Teres minor muscle

Ar peties ultragarsas vienintelis man atliekamas radiologinis tyrimas?

Įprastu atveju prieš ultragarsą privalome atlikti rentgeno tyrimą, kuris parodo kaulų pakitimus. Baimintis dėl gaunamos apšvitos nederėtų, kadangi galūnės tyrimo metu gauta jonizuojančiosios spinduliuotės dozė yra ypatingai maža – apytiksliai tiek, kiek gauname iš gamtinio fono per 1-2 dienos. 

Papildomų tyrimų atlikimas priklauso nuo randamų pokyčių. Dažnu atveju ultragarsu galima nustatyti ar paneigti diagnozę. Tais atvejais, kai echoskopinis tyrimas nerodo jokios patologijos, o simptomai išlieka, rekomenduotina atlikti magnetinio rezonanso tomografiją (MRT). 

Ar peties ultragarsinis tyrimas yra pavojingas mano sveikatai?

Ne, šio tyrimo metu yra naudojamos didelio dažnio ultragarso bangos, kurios žmogui nesukelia jokio pašalinio poveikio. 

Ar peties ultragarsinio tyrimo metu man skaudės?

Ultragarsinis tyrimas nėra skausmingas. Kai kuriais atvejais, dėl tikslesnio skausmo vietos nustatymo, gydytojas keitikliu gali švelniai spustelti skaudamą vietą.  

Kaip man pasiruošti peties ultragarsiniam tyrimui?

Jokio specialaus pasiruošimo nereikia. Prieš tyrimą visada reikia apnuoginti abu pečius, kad esant reikalui būtų galima palyginti su kita puse.  Dėl patogumo rekomenduojama dėvėti lengvai nusirengiamus drabužius. 

Kiek laiko trunka peties ultragarsinis tyrimas?

Priklausomai nuo gydytojo patirties bei randamų pokyčių tyrimas gali trukti 5-20 min. 

Ar reikės peties ultragarsinį tyrimą pakartoti?

Jei buvo nustatyta diagnozė, skirtas gydymas ir simptomai mažėja, tyrimo kartoti nerekomenduojama. Echoskopiją kartoti verta, jei simptomai nepraeina, suintensyvėja, pasikeičia jų pobūdis arba atsiranda kitų simptomų.

Ką reikia daryti po peties ultragarsinio tyrimo?

Po ultragarsinio tyrimo reikia grįžti su atsakymu atgal  pas siunčiantį gydytoją ir spręsti dėl gydymo ar detalesnės diagnostikos taktikos.

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Užduokite klausimą

Jei turite klausimų dėl radiologinių tyrimų, norite daugiau sužinoti apie ultragarsą ar užsiregistruoti konsultacijai, mielai siūlome užpildyti šią formą ir Jums atsakysime.